Strona domowa Gronkowiec O Paraprotex' ie Grzybica Kontakt z nami

Subskrypcja
Tu wpisz swój e-mail


 

Dowiedz się więcej o subskrypcji informacji od nas

 
 
 

Inne hity firmy CaliVita International

 
 
 
    Zrób przysługę znajomym potrzebującym pomocy  
 
 
   

 

O autorach serwisów zdrowotnych - www.zarzyccy.com.pl

 

 

NASZE SERWISY O DOTYCZĄCE ZDROWIA - PORADY

 

 
 
 
 

 

 

 

 

Odwiedź witrynę o Noni - SUPER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie graficzne & hosting IHE

 
 
 

.

  Gronkowce     Bakterie  Przetrwanie     Gronkowiec złocisty    Wirulencja 
  Zakażenie    Autoszczepionka    Antybiotyki    Immunologia   Probiotyki    Dieta 
 Leki farmakologiczne  Medycyna naturalna Fitoterapia    S.O.S.    subskrypcja  
 ZENTHONIC Toksyny Pasożyty   Słownik  Sonda   Komentarz  Ocean21Noni
 Śmiertelna bakteria 
   Klub CaliVita 


CHOROBA>>> Wągrzyca  - Taenia Pisiformis Cysticercus

"... Jestem wegetarianką od prawie 12 lat. Jestem zwariowana na punkcie czystości, zarazków itp. 5 razy dziennie flosuję zęby, myję ręce chyba 20 razy dziennie, z furią myję owoce i warzywa, nigdy nie korzystam z łazienki poza domem, nigdy w życiu nie piję wody z kranu, codziennie sprzątam mieszkanie, prawie nigdy nie jem poza domem, zawsze jem organiczne pożywienie itp, itd. Myślałam, że jestem czysta także w środku.

Dzisiaj jest dwunasty dzień i widziałam już tyle robaków. Skąd się one biorą?
Są one wszędzie, nawet w powietrzu. Tego wieczoru przeżyłam największy szok. Poszłam do łazienki się wysiusiać i gdy wycierałam się, zobaczyłam krew na papierze toaletowym! To jest wstydliwe, ale muszę o tym napisać. Po tej kropli krwi zobaczyłam coś purpurowego, jak małe, zgniecione winne grono, co pojawiło się razem z moczem. TAK! Zaczęłam poszukiwania w Internecie i wreszcie dowiedziałam się, co to było. Był to "robak z pęcherza moczowego" - Taenia Pisiformis Cysticercus. Czy słyszeliście o czymś takim?
Ja nie. Dowiedziałam się, że krwawienie jest normalne, gdyż ten robak wychodzi z małą kroplą krwi. Bardzo się zaniepokoiłam, brałam po tym prysznic chyba z godzinę. Naprawdę nie chcę, żeby takie rzeczy we mnie żyły ..."
- Amber K., Miami Beach, FL, 19 września 2006

Taenia saginata - tasiemiec, który żyje ostatecznie tylko w organizmie człowieka, a pośrednim żywicielem jest bydło przeżuwające.

Taenia solium - tasiemiec, który za żywieciela ostatecznego może mieć człowieka i inne ssaki, a żywicielem pośrednim jest świnia i człowiek. Człowiek jako żywiciel pośredni - zarażenie poprzez spożycie pokarmów lub wody, zanieczyszczonej jajami tasiemca może powodować neurocysticercosis (miejsce życia wągra tasiemca - larwy - jest mózg.

Taenia multiceps - tasiemiec kręćkowy, którego larwy mogą powodować uszkodzenia mózgu oraz rdzenia kręgowego. Cenuroza to brak koordynacji ruchów, zaburzenia równowagi, niepokój, kręcenie się w koło.

Echinococcus granulosus powodować może Hydatidozę.
Hydatidoza spowodowane jest obecnością torbieli, wywołującej objawy uciskowe objawiające choroby:
- cholestaza
- zastoinowe zapalenie wątroby,
- nadciśnienie wrotne.

Głównym objawem hydatidozy jest torbiel jednokomórkowa najczęściej (60%) umiejscowiona w watrobie, rzadziej w płucach, śledzionie, kościach lub mózgu.

Pęknięcie torbieli i uwolnienie płynów do jamy otrzewnej może spowodować rozsiew pasożyta i wstrząs anafilaktyczny.

Echinococcus multilocularis - bąblowiec wielojamowy >>>
Objawy - difylobotrioza: nudności, biegunki, niedrożność jelit, chudnięcie, bóle brzucha, niedokrwistość megaloblastyczna spowodowana niedoborem witaminy B12.

Hymenolepis nana - tasiemiec karłowaty to pasożyt tylniej części jelita cienkiego człowieka. Pełny cykl rozwoju odbywa się w kosmkach i świetle jelita cienkiego człowieka. Do infekcji dochodzi poprzez zabrudzone  kałem ręce, zabawki, pożywienie. Większość przypadków przebiega bezobjawowo. Ciężkie przypadki zarażenia prowadzą do uszkodzenia kosmków jelita cienkiego i objawów: utrata łaknienia, biegunka, wymioty, zaburzenia snu, bóle brzucha, spadek masy ciała, bóle głowy, niepokój ruchowy, zaburzenia równowagi.

Alweokokoza - głównym objawem choroby jest torbiel wielokomórkowa umiejscowiona głównie w wątrobie, rzadziej w mózgu i płucach - przerzuty. Bezobjawowy przebieg alweokokozy może trwać od 5 nawet do 15 lat. Objawy: powiększona wątroba, śledziona, wodobrzusze, płuca, zwiększone ciśnienie śródczaszkowe, napady padaczkowe.

Dipylidium caninum - tasiemiec psi. W skutek zarażenia powstaje dipylidioza, która przebiega w większości przypadkach bezobjawowo. Niekiedy - szczególnie u dzieci - mogą wystąpić objawy zaburzenia pracy przewodu pokarmowego - niestrawność, czy utrata apetytu.

Materiały źródłowe: Parazytologia Kliniczna - Program Rozwoju Akademii Medycznej we Wrocławiu - Katedra i Zakład Biologii i Parazytologii Lekarskiej Akademii Medycznej - Wrocław

Więcej szczegółów o tasiemcach, glistach >>

 Zobacz koniecznie film o pasożytach >>


artykuł prof. dr. hab. med. Paulina Moszczyńskiego

"Pasożyty to organizmy zwierzęce lub roślinne wykorzystujące inny organizm jako środowisko życia i zdobywania pożywienia. Najczęstszymi pasożytami człowieka są organizmy zwierzęce, które wywołują choroby zwane parazytozami.

Pasożyty bytujące w jelitach człowieka zaliczamy do robaków i pierwotniaków. Robaki należą do dwóch grup: robaków płaskich (płazińce) i robaków obłych (obleńce).

Robaki -  Płazińce

Do robaków płaskich należą tasiemce, które wywołują chorobę, zwaną tasiemczycą. Tasiemce mają kształt tasiemki czy wstążki. Składają się z główki uzbrojonej w haczyki lub ssawki (za pomocą których przyczepiają się do wewnętrznej ściany jelita), krótkiej szyjki stanowiącej strefę wzrostową oraz licznych członów. Dojrzałe człony, zawierające zapłodnione jaja, odrywają się od końca pasożyta i są wydalane z kałem. Dalszy rozwój jaja do postaci wągra odbywa się w przewodzie pokarmowym żywiciela pośredniego (zwierzę). Uwalniane z jaja zarodki przebijają ścianę jelita i osiedlają się w narządach wewnętrznych.

Człowiek zaraża się przez spożycie surowego lub niedogotowanego zakażonego mięsa lub owoców i warzyw. W jelitach człowieka może bytować dorosłe osobniki tasiemców. Wągry zasiedlają różne tkanki i narządy (mięśnie, mózg, rdzeń kręgowy, wątroba, płuca). Człowiek jat tu jako żywiciel pośredni.

Formy larwalne tasiemców, które mogą bytować w organizmie człowieka:
Cysticerkus (Cysticerkus cellulosae,   Cysticerkus bovis), Cenur, Cysticerkoid, Bąblowiec.

Wągrzyca

Jest to schorzenie wywołane przez larwy tasiemców posiadających pojedynczy skoleks. Występowanie. Chmarzyński (1974) stwierdził wągrzycę u 4,27% królików poddanych ubojowi, a Sommer (1985) w ZHW w Warszawie w ciągu 5 lat (1976-1981) wykazała cysticerkozę u 6% sekcjonowanych królików.

Etiologia. Wągrzycę wywołują larwy tasiemców zwierząt mięsożernych: Cysticercus pisiformis - wągier tasiemca Taenia pisiformis i Cysticercus fasciolaris - Hydatigera taeniaeformis. Taenia pisiformis (Bloch, 1780) występuje w jelicie cienkim u zwierząt mięsożernych. W Polsce ekstensywność inwazji u psów waha się w granicach 3,5 do 10%. Hydatigera taeniaeformis (Batsch, 1786) s. Taenia crassicollis (Rudolphi, 1810) występuje w jelicie cienkim kotów. Ekstensywność inwazji u kotów w naszym kraju waha się od 3 do 52%.

Źródła zarażenia i patogeneza. Do zarażenia dochodzi w wyniku spożycia jaj lub członów tasiemca wraz z zielonką, sianem lub wodą. W żołądku, pod wpływem soku żołądkowego, uwalnia się onkosfera, która przebija ścianki jelita i podąża do wątroby w kierunku błony surowiczej. Po 12 dniach osiąga długość 3 mm, po 21 dniach opuszcza wątrobę i jako larwa wielkości 10 mm dostaje się do otrzewnej. Po dwóch miesiącach (13 mm długości) jest w pełni dojrzałą larwą w formie pęcherzyka wypełnionego płynem z uwypuklającym się skoleksem (dane dotyczą C. pisiformis).

Przebieg choroby i obraz kliniczny. Objawy kliniczne wągrzycy są mało charakterystyczne. Obserwuje się posmutnienie, brak apetytu, wygięcie grzbietu. Przy omacywaniu wątroby stwierdza się jej powiększenie oraz bolesność. Błony śluzowe jamy ustnej oraz spojówki oka są blade. Wągrzyca może prowadzić do śmierci. Zejścia śmiertelne dotyczą głównie królików w wieku 1-2 miesięcy.

Zmiany anatomopatologiczne. W trakcie badania sekcyjnego stwierdza się wągry w sieci otaczającej jelito, pod błoną surowiczą wątroby, przepony, nerek, płuc, macicy, a nawet mózgu.

Rozpoznanie. Steponjan i wsp. (l 980) wykazali obniżenie zawartości witaminy C w wątrobie o 10 % w stosunku do grupy królików zdrowych.

Steponjan i wsp. (1980) wykazali, że profilaktyczne podawanie królikom 50 mg siarczanu miedzi dwukrotnie przez 4 dni, zwiększa odporność na inwazję wągrzycy.

Aby zapobiec pasożytom, nie należy jadać niedogotowanych mięs myć dokładnie warzywa oraz owoce. Surowe lub półsurowe mięso można spożywać tylko po badaniu weterynaryjnym. Trzeba także przestrzegać zasad higieny osobistej i żywienia...."

(W leczeniu pasożytów często stosuje się wspomagająco naturalne preparaty jako dodatek do żywienia: Nopalin, AC ZYMES, Zenthonic, ParaProteX, Garlic Caps, C 500, Liquid Chlorophyll, Oregano Oil i inne, gdyż leki chemiczne takie jak np. Albendazole, Mebendazole, Mepacrine, Niclosamide, Paromamycin, Praziquantel bywają często nieskuteczne i mają skutki uboczne).

Źródło: "Żyjmy dłużej" 3 (marzec) 2000  -  fragmenty

UNIKNĄĆ ZAKAŻENIA MOŻNA W BARDZO PROSTY SPOSÓB - DOKŁADNIE MYJ   JAGODY I OWOCE LEŚNE, mięso oraz własne ręce.

Kuracja oczyszczania z pasożytów tutaj>>>


Gronkowce     Bakterie  Przetrwanie     Gronkowiec złocisty    Wirulencja 
  Zakażenie    Autoszczepionka    Antybiotyki    Immunologia   Probiotyki    Dieta 
 Leki farmakologiczne  Medycyna naturalna Fitoterapia    S.O.S.    subskrypcja  
Toksyny Pasożyty   Słownik  Sonda   Komentarz 


ZAPOBIEGANIE
Częste mycie rąk. Gotowanie i filtrowanie wody.

HISTORIE PACJENTÓW I ICH KURACJI>>>

E-RECEPTA >>>


OWOC BOGÓW - MANGOSTAN

 

Wzmacnia organizm, wzbogaca go w bioenergię i niezbędne składniki, działa silnie przeciwzapalnie i przeciwnowotworowo dzięki temu, iż jest najsilniejszym antyoksydantem znanym w przyrodzie. Mangostan to również pomoc w infekcjach

Do serwisu zapraszamy już w czerwcu 2006
Tym czasem więcej tutaj >>>


 


FORUM     DYSKUSYJNE    DLA   CZYTELNIKÓW

© Copyright 2003 by R&P Zarzyccy
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Optymalizowano dla MS Internet Explorer 5.0 i rozdzielczości 1024 x 768    PL ISO 8859-2

   Wykorzystywanie całości lub fragmentów serwisu bez pisemnej zgody autorów jest zabronione i będzie ścigane z całą surowoscią polskiego i europejskiego prawa.