Strona domowa Gronkowiec O Paraprotex' ie Grzybica Kontakt z nami
 
Szukaj w serwisie:
 

Subskrypcja
Tu wpisz swój e-mail


 

Dowiedz się więcej o subskrypcji informacji od nas

 
 
   

Inne hity firmy CaliVita International

 

 
 
 
  Zrób przysługę znajomym potrzebującym pomocy  
 
 
   

Odwiedź witrynę o Noni - SUPER

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

Blog renatazarzycka.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie graficzne & hosting IHE

 
 
 

.

 SŁOWNIK - znaczenie nowych wyrazów w medycynie i żywieniu

SKAŻENIA  czyli  polutanty

Ekologia to postawa świadomego wyboru

Polutanty to wszystkie czynniki zanieczyszczające organizm, materia nieożywiona, zaburzająca jego pracę. Nie powinny przedostać się do naszego ciała, aby nie wyrządziły nam szkody. Dopóki nie penetrują tkanek, dopóty nie szkodzą - podobnie jak kosmetyki, bielizna, biżuteria czy szkła kontaktowe. Lecz kiedy dostają się czynniki inwazyjne, organizm musi podjąć walkę o ich usunięcie. Substancje te mogą być we wdychanym powietrzu, napojach i posiłkach, jak również w produktach kosmetycznych, lekach farmakologicznych lub plombach stomatologicznych.

Polutanty te należą również do czynników silnie teratogennych.
Teratogeny
to czynniki pochodzące ze środowiska zewnętrznego, wywołujące wady wrodzone. Wyróżnia się wśród nich promieniowanie jonizujące, pewne leki, środowiskowe związki chemiczne wymienione poniżej, infekcje oraz zaburzenia metaboliczne.

Podstawowa klasyfikacja polutantów działających niekorzystnie na organizm człowieka:

SKAŻENIA SOLWENTAMI ( rozpuszczalniki)

SKAŻENIA METALAMI>>

MIKOTOKSYNY>>

TOKSYNY FIZYCZNE>>

TOKSYNY CHEMICZNE>>

NEUROTOKSYNY>>    NEUROTOKSYCZNOŚĆ SZCZEPIONEK>> NOWOŚĆ

PIERWIASTKI CENNE DLA ZDROWIA I  ICH SZKODLIWE FORMY>>

LEKI  FARMALOKOLGICZNE>>

RAKOTWÓRCZE SKŁADNIKI DYMU TYTONIOWEGO Z PAPIEROSÓW>>

SUBSTANCJE NIEPOŻĄDANE W PIWIE (fragmenty)>>

SUBSTANCJE PSYCHOAKTYWNE>>

ZANIECZYSZCZENIA FIZYKOCHEMICZNE WODY>> NOWOŚĆ

Nachalna propaganda nikotyny, PCW, picia piwa, czy Coca-Coli odnosi skutek. Miliony ludzi wierzących w to że system ma jakąś etyczną podwalinę i zapatrzonych w przestarzałe zachodnie wzorce łyka reklamowe kłamstwa, płaci i kupuje świństwa.

Ile osób wie, że papierosy są jedną z najważniejszych przyczyn utraty wzroku, i że filtry zostawiają w płucach plastyfikatory, używane do produkcji płytek PCV? Kto zdawał sobie sprawę z tego, że filtry marki Kent zawierały miliony włókien azbestu krokidolitowego, powodując ciężką chorobę płuc -  azbestozę?

Firmy tytoniowe ciągle tłumaczą się „ogólną wiedzą” palaczy, ale może powinniśmy się raczej skoncentrować na „ogólnej niewiedzy”. Przemysł papierosowy zawsze podważał realność tego pojęcia lub domagał się większej ilości badań. Badania te mają zaś na celu tylko odwrócenie uwagi. W Stanford naukowcy prowadza badania na temat, jak wytwarza się niewiedzę. Jest to naprawdę sztuka – nazywa się ją agnotologią*.

Co roku odnotowuje się w Polsce 120 tys. nowych zachorowań na raka, a codziennie tylko na raka płuc umiera średnio 55 osób. Ludzie chorują i cierpią niewymowne katusze. Potem umierają w milczeniu.

Wiadomo że rakotwórcze jest aluminium a tysiące szkół karmi miliony dzieci w szkolnych stołówkach pokarmem przygotowywany w aluminiowych garach (np. zupa pomidorowa ugotowana w takim garnku przekracza 200-krotnie dopuszczalne normy). Wiadomo że z PCV wydobywa się chlorek winylu powodujący raka mózgu i niszczący system odpornościowy organizmu a tysiące szkół i miliony mieszkań prywatnych jest tą toksyczną substancją wręcz nafaszerowane.
Wiadomo, iż antybiotyki i inne leki farmakologiczne mają poważne skutki uboczne dla zdrowia, a mimo to bezkrytycznie pacjenci je przyjmują często zupełnie niepotrzebnie. Dziś wiemy, że  szczepionki nie są bez zanieczyszczeń, wirusami, bakteriami, metali ciężkich i innymi,  a w dodatku w 100% wcale nie uodparniają na infekcje! Szczepionki  powodują wiele poważnych uszkodzeń narządów jak również zgony w tym u niemowląt. Mimo to podaje się je wciąż eksperymentalnie niemowlętom i małym dzieciom z przyzwoleniem nieświadomych rodziców na ich skutki uboczne. Lekarz nie tłumaczy, że szczepionka może zaszkodzić -  lekarz poleca szczepionkę sugerując jej 100% bezpieczeństwo swoją osobą. Jednak kiedy organizm dziecka zostanie uszkodzony lub nastąpi śmiertelny zgon po szczepionce -  nie ma winnego.

Do ciasta chlebowego dodaje się alergotwórczą amylazę pleśniową (polepszacz), cystynę (otrzymywaną ze świńskiej szczeciny lub ludzkich włosów), ester kwasu dwuacetylowego, fosforan trójwapniowy, octan sodowy i mydło (sole sodowe, wapniowe lub potasowe kwasów spożywczych). Obecnie bez chemii piecze się tylko żytnie razowe pieczywo.

Czy wiesz, że...
... silnik przeciętnego europejskiego samochodu przy spalaniu około 1000 kg benzyny emituje 510 kg substancji toksycznych:
238 kg tlenku węgla
110 kg węglowodorów
20 kg tlenku azotu i tlenku siarki
96 g ołowiu
2 kg sadzy

W ciągu godziny zamienia w spaliny 6000 l tlenu.

Jak się bronić przed tego typu zakłamaniami?
Należy samodzielnie poszukiwać wiedzy, czytać, uczyć się, dokładnie analizować to co jemy, co pijemy, w czym gotujemy z uwzględnieniem naczyń i szkodliwości pożywienia z mikrofalówki), w czym mieszkamy i czym oddychamy...


 

Skażenia <- TOKSYNY  FIZYCZNE

  Bibliografia

*****************

Wpisz się do bezpłatnej SUBskrypcji
- zawiadomimy Cię o nowościach w naszym serwisie.

Zobacz nasze opracowanie  NEWSLETTER na temat grzybów w organizmie   TUTAJ

Jeśli masz problem - pomożemy Ci w jego rozwiązaniu
napisz do nas - Kontakt

 

SONDA
Co wiesz na temat antybiotyków?

Antybiotyki zabijają bakterie
Antybiotyki zabijają wirusy
Nadmiernie stosowane antybiotyki mogą spowodować SEPSĘ
Antybiotyki zawsze stosujemy przy katarze i przeziębieniu
Antybiotyki to lekarstwa na nieżyt żołądka i jelit
Antybiotyki są zupełnie bezpieczne
Antybiotyki to silniej działająca forma aspiryny
Penicylina to nie antybiotyk
Częsta antybiotykoterapia powoduje szereg chorób
U dzieci do 5 roku życia powinno się unikać częstego podawania antybiotyków z uwagi na potrzebę wzmacniania ich naturalnych sił obronnych i uczenie go obrony przed infekcjami na długie lata życia.
 

OWOC BOGÓW - MANGOSTAN

 

Wzmacnia organizm, wzbogaca go w bioenergię i niezbędne składniki, działa silnie przeciwzapalnie i przeciwnowotworowo dzięki temu, iż jest najsilniejszym antyoksydantem znanym w przyrodzie. Mangostan to również pomoc w infekcjach

 więcej tutaj >>>


Polutanty to rodzaje substancji zanieczyszczających organizmu człowieka, powodujących zaburzenia w jego funkcjonowaniu. Substancje te przedostają się do organizmu wraz ze spożywanym jedzeniem i piciem, wdychanym powietrzem, jak również z kosmetyków i leków farmakologicznych.

© Copyright 2003 by R&P Zarzyccy
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Optymalizowano dla MS Internet Explorer 5.0 i rozdzielczości 1024 x 768    PL ISO 8859-2

   Wykorzystywanie całości lub fragmentów serwisu bez pisemnej zgody autorów jest zabronione i będzie ścigane z całą surowoscią polskiego i europejskiego prawa.