Strona domowa Gronkowiec O Paraprotex' ie Grzybica Kontakt z nami
 
Szukaj w serwisie:
 

Subskrypcja
Tu wpisz swój e-mail


 

Dowiedz się więcej o subskrypcji informacji od nas

 
 
   

Inne hity firmy CaliVita International

 

 
 
 
  Zrób przysługę znajomym potrzebującym pomocy  
 
 
 

Odwiedź witrynę o Noni - SUPER

 
 
 
 

 

 

 

 

UWAGA!

Informacje umieszczone w tym serwisie służą wyłącznie do celów informacyjno - edukacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny a nie reklamowy.
Celem jest promocja profilaktyki i utrzymanie zdrowia. W żadnym razie nie może zastąpić diagnozy lekarza. Aby walczyć z chorobą, należy ją dobrze poznać - tak skutki choroby wg. wyników badań jak i jej liczne , możliwe przyczyny, które tkwiły w organizmie wiele dni, miesięcy, a nawet lat.

Informacje zawarte w tym serwisie pochodzą z moich wieloletnich doświadczeń i przekonań oraz pozyskane są od naszych Klubowiczów stosujących suplementy CaliVita - przedstawiają mój osobisty pogląd w sprawie - autor tekstów serwisu: mgr Renata Zarzycka.

Serwis pisany jest zgodnie z KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ - Tekst uchwalony w dniu 2 kwietnia 1997 r. przez Zgromadzenie Narodowe - Rozdział II
WOLNOŚCI, PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁOWIEKA I OBYWATELA - Art. 54.

1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.


W sprawie stosowania naturalnych produktów tzw. suplementów, zasięgnij konsultacji ze specjalistą dobrze znającym specyfikę wspomagania leczenia naturalnymi metodami, zapoznanym ze szczegółami dotyczącymi naturalnych produktów (tzw. suplementy), a szczególnie produktów CaliVita i ich zawartości w cenne składniki oraz co do wprowadzania ich do żywienia, w celu wzbogacenia codziennej diety. Jeśli nie znasz takich specjalistów (lekarz z wiedzą z zakresu medycyny naturalnej, dietetyk, inny) - zapytaj specjalistów w zakresie suplementów
tutaj >>>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie graficzne & hosting IHE

 
 
 

.

 SŁOWNIK - znaczenie nowych wyrazów w medycynie i żywieniu


Pasożyty -> Bakterie -> TOKSOPLAZMOZA

Toksoplazmoza to choroba wywołana przez organizm zaliczany do protistów (dawniej zwany pierwotniakiem) - Toxoplasma gondii, należącego do zarodnikowców (Sporozoa).

Źródło zakażenia stanowią zwierzęta dzikie i domowe (zwłaszcza koty). 

1  I  2  I  3  I

Zmiany związane ze schizofrenią

Zmiany związane ze schizofrenią mogą pojawiać się nie tylko w centralnym układzie nerwowym, ale również w innych tkankach organizmu - odkrył brytyjsko-niemiecki zespół naukowców.

Badacze stwierdzili, że zmienione białka występują poza mózgiem również w wątrobie i czerwonych krwinkach osób ze schizofrenią - informuje pismo "Journal of Proteome Research".

Zdaniem autorów pracy, odkrycie to może zaowocować nowymi, skutecznymi metodami diagnozowania i leczenia tej poważnej choroby. Na schizofrenię cierpi ok. 1 proc. światowej populacji, w Polsce jest to ok. 400 tys. osób. Jest to ciężka choroba psychiczna, która charakteryzuje się występowaniem tzw. objawów psychotycznych, jak urojenia, np. przekonanie pacjenta, że inni spiskują przeciwko niemu, halucynacje - słuchowe i wzrokowe, zaburzenia myślenia i problemy z koncentracją uwagi. Choroba dotyka głównie osoby młode - między 15. a 35. rokiem życia.

Większość naukowców badających to schorzenie jest przekonanych, że dotyczy ono wyłącznie mózgu. Ale, jak przypomina prowadząca najnowsze doświadczenia dr Sabina Bahn, lekarze od dawna wiedzą, że osoby chore na schizofrenię są bardziej niż reszta populacji narażone na liczne przewlekłe choroby, jak cukrzyca typu II, choroby serca i inne.

Związek ten nie został jeszcze dobrze poznany, ale badaczka liczy, że praca jej zespołu przybliży naukowców do rozwiązania tej zagadki.

Kierowani przez dr Bahn naukowcy z Uniwersytetu w Cambridge oraz z Uniwersytetu w Kolonii stwierdzili bowiem obecność kilku nieprawidłowych białek w wątrobie, centrum metabolicznym organizmu oraz w czerwonych krwinkach osób chorych na schizofrenię.

Jest to kontynuacja wcześniejszych badań tego zespołu, które doprowadziły do odkrycia grupy wadliwych białek w mózgach zmarłych pacjentów, którzy chorowali na schizofrenię. Teraz badania prowadzono w grupie osób żyjących z tym schorzeniem, przy czym skoncentrowano się na innych tkankach organizmu.

Po sprawdzeniu tysięcy białek, naukowcy orzekli, że chorzy na schizofrenię mają w komórkach wątroby aż 14 wyraźnie zmienionych białek, w porównaniu z osobami bez objawów schizofrenii. W krwinkach czerwonych zidentyfikowano 8 takich białek.

"To pierwszy przypadek znalezienia zmienionych cząsteczek zarówno w mózgu, jak i w innych tkankach pacjentów ze schizofrenią" - komentuje dr Bahn. Badaczka liczy, że pewnego dnia te białkowe znaczniki można będzie wykorzystać do śledzenia postępów choroby.

Wydaje się, że wady w kilku z tych białek mogą nasilać procesy utleniania w komórkach, tzw. stres oksydacyjny oraz zaburzać metabolizm komórkowy. Jak spekuluje dr Bahn, u podłoża schizofrenii mogą leżeć właśnie te dwa problemy, przynajmniej u części pacjentów.

W swoich wcześniejszych doświadczeniach, badaczka zaobserwowała m.in., że mózgi osób ze schizofrenią mogą mieć kłopoty z produkcją czy wykorzystaniem energii i są bardziej podatne na uszkodzenie neuronów pod wpływem silnych utleniaczy - tzw. wolnych rodników, niż mózgi osób zdrowych. Nowa praca, sugeruje, że podobne kłopoty energetyczne oraz większe zagrożenia ze strony wolnych rodników mogą dotyczyć również innych tkanek tych pacjentów. Dlatego oprócz objawów psychicznych, z chorobą tą związane jest ryzyko innych przewlekłych schorzeń.

Schizofrenia została opisana po raz pierwszy ponad 100 lat temu i zdaniem Bahn od tamtej pory naukowcy poczynili w zasadzie niewielkie postępy w zrozumieniu jej przyczyn. Nie udało się też opracować wiarygodnego testu pozwalającego wcześnie wykryć chorobę, co pozwoliłoby ją skuteczniej leczyć.

"Potrzebujemy większego postępu w poznawaniu podłoża tej choroby" - podkreśla dr Bahn. Badaczka zdaje sobie jednak sprawę, że nie jest to proste, gdyż mózg nie daje się łatwo badać - nie można np. pobierać z niego licznych próbek do analizy. "Możliwość obserwowania zmian w różnych częściach organizmu, ale odzwierciedlających to co dzieje się w mózgu, pomoże nam dowiedzieć się więcej na temat przyczyn schizofrenii oraz opracować lepsze metody jej wykrywania i leczenia" - konkluduje.


Pasożyt zagnieżdża się w mózgu w postaci mikroskopijnych cyst. Przez wiele lat sądzono, że pozostają one z uśpieniu nie wywierając na nas żadnego wpływu. Prawda okazuje się jednak inna.


1  I  2  I  3  I


Bibliografia

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego >>

*****************

Wpisz się do bezpłatnej SUBskrypcji
- zawiadomimy Cię o nowościach w naszym serwisie.

Zobacz nasze opracowanie  NEWSLETTER na temat grzybów w organizmie   TUTAJ

Jeśli masz problem - pomożemy Ci w jego rozwiązaniu
napisz do nas - Kontakt

<- CHOROBY <-  Pasożyty <- Bakterie <- TOKSOPLAZMOZA

© Copyright 2003 by R&P Zarzyccy
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Optymalizowano dla MS Internet Explorer 5.0 i rozdzielczości 1024 x 768    PL ISO 8859-2

   Wykorzystywanie całości lub fragmentów serwisu bez pisemnej zgody autorów jest zabronione i będzie ścigane z całą surowoscią polskiego i europejskiego prawa.