Strona domowa Gronkowiec O Paraprotex' ie Grzybica Kontakt z nami
 
Szukaj w serwisie:
 

Subskrypcja
Tu wpisz swój e-mail


 

Dowiedz się więcej o subskrypcji informacji od nas

 
 
  Inne hity firmy CaliVita International  
 
 
  Zrób przysługę znajomym potrzebującym pomocy  
 
 
   

Odwiedź witrynę o Noni - SUPER

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie graficzne & hosting IHE

 
 
 

.

   Gronkowce     Bakterie  Przetrwanie     Gronkowiec złocisty    Wirulencja 
Zakażenie    Autoszczepionka    Antybiotyki    Immunologia Probiotyki Dieta 
 Leki farmakologiczne  Medycyna naturalna Fitoterapia    S.O.S.   subskrypcja
 ZENTHONIC
Toksyny Pasożyty   Słownik  Sonda   Komentarz  Ocean21
Noni  Śmiertelna bakteria   Klub CaliVita
Sklep Internetowy

 

Żołnierz zmarł na skutek zakażenia gronkowcem - SEPSA

PAP, ML /15.05.2006 17:27

Przyczyną sepsy - zakażenia organizmu, które doprowadziło do śmierci żołnierza z Chełmna (woj. kujawsko- pomorskie) była bakteria gronkowca złocistego. Na razie nie wiadomo co spowodowało tak burzliwy rozwój infekcji.

 22-letni żołnierz trafił do 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego (WSK) w Bydgoszczy w środę, w ubiegłym tygodniu. Mimo natychmiastowej pomocy, mężczyzna zmarł w niedzielę 14.05.2006r..

Niekiedy antybiotyki działają "za dobrze" >>

"Przyjęty został na oddział intensywnej terapii, gdyż miał postępujące problemy z oddychaniem i krążeniem. Obraz choroby wskazywał na to, że doszło do zakażenia ustroju organizmu jakąś bakterią i tę bakterię pracownia mikrobiologii znalazła - był to gronkowiec złocisty" - poinformował w poniedziałek dr Krzysztof Kasprzak, zastępca komendanta szpitala.
Nie wiadomo na razie jakie było źródło pochodzenia bakterii i dlaczego doszło do niezwykle burzliwego rozwoju choroby. Odpowiedź na te pytania mają dać specjalistyczne badania, ale na ich wyniki trzeba będzie poczekać nawet kilka tygodni. Sprawę okoliczności zakażenia i w konsekwencji śmierci żołnierza bada też prokuratura garnizonowa w Bydgoszczy.

Sepsa nie jest chorobą, ale zespołem objawów chorobowych, które mogą być wywołane różnymi czynnikami zakaźnymi (bakterie, wirusy, pasożyty czy grzyby) w przebiegu wielu schorzeń. Pierwsze objawy sepsy nie są typowe - gorączka, szybszy oddech, ogólne osłabienie, rozbicie - dlatego nawet doświadczeni lekarze mogą mieć problem z diagnostyką tego zespołu. Sepsa postępuje szybko i w bardzo krótkim czasie może przerodzić się w postać ciężką, prowadzącą do niewydolności wielu narządów wewnętrznych, zaburzeń krzepnięcia krwi i do śmierci.

Aby zrozumieć, jak dochodzi do zakażenia gronkowcem, trzeba bliżej poznać te sprytne, chciałoby się wręcz powiedzieć inteligentne, bakterie. Oczywiście takie określenia są w ustach naukowca nieuprawnione, ale na użytek naszego wywodu pozwólmy sobie na to porównanie, mając przede wszystkim na myśli gronkowca złocistego - Staphylococcus aureus - należącego do najbardziej chorobotwórczych gatunków wśród tych bakterii. Szczegóły tutaj>>

Chorobotwórczość bakterii uwarunkowana jest obecnością czynników związanych z komórką, jak również toksyn i enzymów wydzielanych z niej na zewnątrz, czy wyzwalanych podczas jej rozpadu. Właśnie te toksyny zatruwają organizm bardziej szkodząc niż sama bakteria. Dlatego tak ważnym z pierwszych kroków leczenia wszelkich stanów chorobowych obok podawania antybiotyków często zupełnie nieskutecznych, jest :
- pilne neutralizowanie toksyn w krwioobiegu,
- walka z wolnymi rodnikami we krwi powodowanymi przez toksyny
- neutralizacja stanów zapalnych w komórkach powodowanych przez zjadliwe toksyny bakteroo.

 

Cel - zapobieganie atakom silnie zjadliwych toksyn (żernych w porównaniu jak kwas solny) na komórki centralnego układu nerwowego ( zapobieganie paraliżom), mózgu (zapobieganie śpiączce), komórek wątroby, nerek i innych narządów w organizmie. Aby nie powodowały kolejne poważne problemów zdrowotne posiadające w efekcie skutek śmiertelny.

W medycynie naturalnej z jednych z najlepszych na rynku produktów CaliVita stosujemy natychmiast zestaw, który daje szanse na naturalizację zjadliwych toksyn i wycofanie się zakażenia sepsą:

- na wyrównanie homeostazy
OCEAN21 w dawce minimum 3 po 20ml wraz z 1/2 szklanki wody do każdej dawki - algi,

-
przeciwzapalnie i przeciw wolnym rodnikom ZENTHONIC 5-6 x po 30ml wraz z 1/2 szklanki wody do każdej dawki (najsilniejsze nasycenie organizmu w antyoksydanty - patrz tabela ORAC>>)

Polinesian NONI (3 x po 3 kapsułki / 3 x po 30ml soku  - zawsze na pół godziny przed posiłkami)

Dodatkowo warto podawać:

C 500 /  C 1000 -  18-20 gram dziennie!
ImmunAid ( 3 x po 3 kapsułki)
Garlic Caps - 3 x po 2 kapsułki
Strong Bones 2 x po 2 kapsułki (rano i na noc)

Aby zapobiegać wyniszczeniu mikroflory w jelitach po podawaniu antybiotyków i powstawaniu biegunki, podajemy pilnie mikroflorę w dużej ilości: 2 kapsułki AC Zymes na 10kg masy ciała chorego przed posiłkami.


Warto dokładnie zapoznać się z działem OCZYSZCZANIE ORGANIZMU w celu osiągnięcia równowagi kwasowo-zasadowej, z działem na temat antyokysdacyjnego przeciwstawiania się stanom zapalnym organizmu oraz z działem dotyczącym osiągnięcia prawidłowych wibracji energetycznych w komórce.

Więcej na ten temat:

www.algi.pl/biofotony.html
www.mangostan.pl/ksantony.html
www.noni.com.pl/oczyszczanie.html

www.gronkowiec.pl/oczyszczanie.html

OWOC BOGÓW - MANGOSTAN
Wzmacnia organizm, wzbogaca go w bioenergię i niezbędne składniki, przynosi pomoc w infekcjach, działa silnie przeciwzapalnie i przeciwnowotworowo dzięki temu, iż jest najsilniejszym antyoksydantem znanym w świecie przyrody - SPRAWDŹ ORAC>>.
Do serwisu www.mangostan.pl zapraszamy już w czerwcu 2006
Tym czasem więcej tutaj >>>


SŁOWNIK - znaczenie nowych wyrazów w medycynie i żywieniu

© Copyright 2003 by R&P Zarzyccy
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Optymalizowano dla MS Internet Explorer 5.0 i rozdzielczości 1024 x 768    PL ISO 8859-2

   Wykorzystywanie całości lub fragmentów serwisu bez pisemnej zgody autorów jest zabronione i będzie ścigane z całą surowoscią polskiego i europejskiego prawa.