Strona domowa Gronkowiec O Paraprotex' ie Grzybica Kontakt z nami
 
Szukaj w serwisie:
 

Subskrypcja
Tu wpisz swój e-mail


 

Dowiedz się więcej o subskrypcji informacji od nas

 
 
  Inne hity firmy CaliVita International  
 
 
  Zrób przysługę znajomym potrzebującym pomocy  
 
 
  POLINESIAN NONI kapsuiłki i sok  

Odwiedź witrynę o Noni - SUPER

 
 
 
 

Opracowanie graficzne & hosting IHE

 
 
 

.

    Gronkowce     Bakterie  Przetrwanie     Gronkowiec złocisty    Wirulencja 
Zakażenie    Autoszczepionka    Antybiotyki    Immunologia Probiotyki Dieta 
 Leki farmakologiczne  Medycyna naturalna Fitoterapia    S.O.S.   subskrypcja
 ZENTHONIC
Toksyny Pasożyty   Słownik  Sonda   Komentarz  Noni
 Śmiertelna bakteria  
Klub CaliVita - najniższe ceny suplementów Sklep Internetowy

.
Paradoksy działania antybiotyków

American Heritage Dictionary of the English Language podaje następującą definicję paradoksu: „sytuacja czy działanie odznaczające się cechami wzajemnie sprzecznymi lub nie dającymi się wyjaśnić”. Ze stosowaniem antybiotyków wiążą się takie właśnie osobliwe ,wzajemnie sprzeczne czynniki.
Antybiotyki mają służyć choremu ciału jako wsparcie w zwalczaniu infekcji, lecz ich stosowanie może doprowadzić do pojawiania się nowych dolegliwości  lub uporczywych nawrotów dawnych chorób, co w rezultacie zwiększa stopień zależności od antybiotyków. Lek ten zabija bakterie, lecz jednocześnie sprzyja powstawaniu nowych rodzajów bakterii opornych na jego działanie. To właśnie jest przyczyną, dla której antybiotyki, które niegdyś z łatwością pokonywały daną chorobę, są wobec niej obecnie bezradne. Antybiotyki stosuje się również w charakterze przejściowej osłony organizmu. Co więcej, antybiotyki często bywają niewłaściwe dla danego typu infekcji, a mimo to lekarzy zniechęca się do stosowania leków zastępczych i innych form leczenia.

Paradoks największy ze wszystkich polega chyba na tym, iż upór, z jakim współczesna medycyna polega na antybiotykach i syntezuje ich coraz to nowe rodzaje, całkowicie przesłonił inne możliwości opanowania infekcji np. możliwości naturalnego wzmacniania układu obronnego organizmu.
Poszukiwanie nowych „cudownych” leków pochłania miliony dolarów, które mógłby sfinansować badania prowadzone pod kątem opracowania metod stymulacji funkcji immunologicznych organizmu czy też w celu odnalezienia przyczyn, dla których jedni pozostają zdrowi, podczas gdy inni zapadają na infekcje. Wiele badań naukowych jest ukrywane przez opinia publiczną, a znają je tylko nieliczni. Co by było , kiedy pacjenci na własna rękę stosowaliby nieszkodliwe metody i naturalne suplementy?  połowa personelu medycznego, szpitale i przychodnie w większej ilości, nie byłyby potrzebne, a nam zostałoby dużo pieniędzy w kieszeni (leki chemiczne, prywatne wizyty, łapówki szpitalne itd...)  Spójrzmy choćby na to co potrafi w większych dawkach leczniczych ignorowana przez świat medyczny klasycznej - naturalna witamina C (nie mówimy tu o synestetycznej - krystalicznej formie witaminy C, której unikamy wśród naturalnych produktów).
Ponad 50 lat były ukrywane badani dotyczące działania i stosowania witaminy C z dużym powodzeniem w najcięższych plagach ptasiej grypy i innych na świcie. My również stosujemy ją w boleriozie, grypie i przeziębieniach, opanowując gorączkę i chorobę w 2-3 dni.
Więcej na ten temat >>>

80 tys. osób rocznie umiera z powodu nadużywania antybiotyków

Wśród powodów nadmiernego stosowania antybiotyków gazeta wymienia system sprzedaży leków przez szpitale, w których są one wypisywane oraz dziką konkurencję między ponad 4 tys. producentów lekarstw oraz tysiącami dystrybutorów.

>>>Więcej>>>

<<<Antybiotyki - artykuły od początku


Kiedy antybiotyki działają "za dobrze" >>>

 

   Gronkowce     Bakterie  Przetrwanie     Gronkowiec złocisty    Wirulencja 
Zakażenie    Autoszczepionka    Antybiotyki    Immunologia Probiotyki Dieta 
 Leki farmakologiczne  Medycyna naturalna Fitoterapia    S.O.S.   subskrypcja
 ZENTHONIC
Toksyny Pasożyty   Słownik  Sonda   Komentarz  Noni
 Śmiertelna bakteria  
Klub CaliVita - najniższe ceny suplementów Sklep Internetowy

   

© Copyright 2003 by R&P Zarzyccy
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Optymalizowano dla MS Internet Explorer 5.0 i rozdzielczości 1024 x 768    PL ISO 8859-2

   Wykorzystywanie całości lub fragmentów serwisu bez pisemnej zgody autorów jest zabronione i będzie ścigane z całą surowoscią polskiego i europejskiego prawa.